Developed in conjunction with Ext-Joom.com

جریمه ۲۰۰ دلاری اسرائیل برای پخش اذان

0

 رژیم صهیونیستی در اولین اقدام عملی خود پیرو قانون منع پخش اذان، مسجدی را در نزدیکی قدس ۲۰۰ دلار جریمه کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از ایکنا، مقامات رژیم صهیونیستی در راستای اجرای قانون منع پخش اذان در قدس که پیش‌نویس آن مورد تصویب کنست قرار گرفته، یک مسجد را در شهر «اللد» واقع در ۳۸ کیلومتری شمال غرب قدس، به خاطر پخش اذان از مناره به عنوان اولین مسجد خاطی ۲۰۰ دلار جریمه کردند.
کمیته وزارتی دولت رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس قانونی که توسط موتی یوگیو، عضو حزب راست‌گرای خانه یهودی و شماری دیگر از نمایندگان راست‌گرا ارائه شده بود، موافقت کرد و پیش‌نویس این قانون از سوی کنست تصویب شد.
به موجب این قانون، رژیم صهیونیستی اجازه پخش اذان از مساجد قدس را نخواهد داد؛ با این ادعا که صدای اذان موجب آزار و اذیت شهرک‌نشینان صهیونیست می‌شود. همچنین به موجب قانون مذکور، پلیس رژیم صهیونیستی می‌تواند موذنین را بازخواست کرده و مورد تحقیق و بازجویی قرار دهد و حتی احکام و جریمه‌های مالی را نیز بر آن‌ها اعمال کند.
قانون مذکور با واکنش‌ها و محکومیت‌های گسترده‌ای همراه بود و جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ نیز تأکید کرده بود که هرگز اجازه اجرای چنین قانون نژادپرستانه‌ای را نخواهد داد. این جنبش روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اذان یکی از شعائر دین مبین اسلام است.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) نیز تأکید کرد که موافقت دولت رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از مساجد قدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی، اقدامی بسیار خطرناک در راستای تغییر آثار و نشانه های اسلامی شهر قدس و مقدسات آن است.
از سوی دیگر، حکومت خودگردان فلسطین اعلام کرده است که مسئله منع پخش اذان از مساجد واقع در مناطق اشغالی را در سطح ‌بین‌المللی پیگیری و موضوع را در شورای امنیت مطرح خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 پست الکترونیکی    QTV@irib.ir پیامک  300004444   پیامگیر  27868000

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه قرآن می باشد