Developed in conjunction with Ext-Joom.com

بودجه قرآنی سال ۹۶ نصف شد

0

  اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی/ بودجه قرآنی سال ۹۶ نصف شد
لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور صبح امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که در این میان بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی نسبت به سال گذشته نصف شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از فارس،لایحه بودجه کل کشور صبح امروز توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد تا نمایندگان ملت در روز‌های آینده مفاد لایحه را بررسی و تصویب کنند.

یکی از مفاد بودجه در حوزه قرآن کریم بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی است که این بودجه در اولین دوره خود در سال ۱۳۹۰ با عنوان بودجه نیم‌درصدی تقدیم مجلس شد و به تصویب رسید و در ادامه عنوان بودجه به بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی تغییر نام داد.

امسال و با تشکیل صندوق توسعه فرهنگ قرآنی قرار است این بودجه در این صندوق واریز و از این طریق در اختیار نهاد‌های قرآنی قرار گیرد.

با پیشنهاد دولت امسال قرار است مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی اختصاص یابد که این مبلغ حتی در صورت تصویب نمایندگان نسبت به سال‌های گذشته با کاهش ۱۰۰ درصدی روبرو بوده است.

البته سال‌های گذشته‌ هم با وجود تصویب بودجه، مبالغ به مراتب کمتری از نسبت به مبلغ مصوب در اختیار شورای توسعه قرار می‌گرفت که امسال اصل مبلغ به نیم رسیده و باید دید در صورت تصویب چه میزان از سوی دولت پرداخت می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 پست الکترونیکی    QTV@irib.ir پیامک  300004444   پیامگیر  27868000

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه قرآن می باشد