تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 اسفند 1398
تعداد بازدید: 983

مسابقه اسراء نوروز99 در شبکه قرآن و معارف سیما+ تیزر

در روزهایی که تمام فعالیت‌های قرآنی از کرسی‌های تلاوت و محافل انس تا مسابقات و جلسات آموزش قرآن تعطیل شده، مسابقه تلویزیونی اسراء می‌تواند به تنهایی جای خالی بسیاری از این فعالیت‌ها را پر کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از ایکنا؛ برنامه اسرا در ایام نوروز هر شب مهمان خانه‌های علاقه‌مندان به تلاوت قرآن کریم‌ خواهد بود. در ایامی که ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها فرهنگی و اجتماعی، از جمله مسابقات قرآن و حتی جلسات آموزش را تعطیل کرده، مسابقه اسراء همچنان مهمان خانه‌های ایرانیان است، تا علاقه‌مندان به کلام وحی از شنیدن تلاوت‌های ناب نوجوانان و استعدادهای این عرصه محروم نشوند.

پخش این مسابقه در چنین روزهایی باعث شده تا اسراء به تنها برنامه قرآنی رقابت محور تبدیل شود که مبتنی بر حضور متسابقان و داوران در یک فضای بسته است. شاید مهم‌ترین‌ نکته‌ای که به یک برگ‌ برنده برای عوامل اسراء، شبکه قرآن و حتی معاونت سیما در این روزها تبدیل شده است نیز همین موضوع است که این مسابقه در روزهایی که بسیاری از فعالیت‌ها‌ تعطیل شده یا در بهترین حالت در فضای مجازی ادامه یافته است، مسابقه اسراء اما با کیفیت و پیشینه ۹ دوره، لحظاتی معنوی‌ای را برای بینندگان رقم زده است.

شنیدن تلاوت‌های زیبا و بیان‌ نکات آموزشی از سوی داوران بین‌المللی این مسابقه تلویزیونی باعث شده تا بسته‌ کاملی از فعالیت‌های قرآنی از آموزش تا تلاوت برای اوقات فراغت خانواده‌های ایرانی در این ایام فراهم شود. به خصوص اینکه این مسابقه در ایام نوروز به صورت روزانه به روی آنتن می‌رود.

سیدوحید مرتضوی، تهیه‌کننده و مجری مسابقه استعدادیابی اسراء در گفت‌وگو با روابط عمومی این برنامه با اشاره به پایان ضبط مرحله مقدماتی این مسابقه قبل از شیوع ویروس کرونا، گفت: در حال حاضر و با توجه به پایان ضبط مرحله مقدماتی این مسابقه ضبط ندارد و بخش‌های آماده برای پخش، در بهمن‌ماه و قبل از شیوع ویروس کرونا تهیه شده است.

مرتضوی به پخش روزانه این‌ مسابقه در نوروز اشاره کرد و افزود: مقرر شده است تا این‌ مسابقه ساعت ۲۱ هر شب به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما برود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی