تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1396
تعداد بازدید: 8

مهدویت ؛ رویکرد جدید برنامه سازی معارفی سیما

در جلسه ای با حضور اعضای حقیقی شورای معارف سیما با مدیران مرکز تخصصی موعود بر رویکرد جدید برنامه های معارفی سیما به سمت مهدویت تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، درجلسه ای که با حضور اعضای حقیقی شورای معارف سیما و مدیران گروههای معارف شبکه های سیما با مسئولین مرکز تخصصی موعد برگزار شد،  بر تقویت همکاری رسانه ای و برنامه سازی با موضوع مهدویت تاکید شد.

 

در این جلسه دکتر محمد زاده دبیر شورای معارف سیما ،با بیان اینکه پیام مهدویت می بایست در تمام سال مورد توجه قرار گیرد بر بصیرت افزایی عموم مردم بر موضوعات پیرامون  مهدویت تاکید کرد.

 

وی اهمیت ارتباط شبکه های سیما بخصوص گروههای معارف را با حوزه علمیه و نهادهایی که در زمینه مهدویت تلاش دارند مهم دانست و گفت : این همکاری باید بیش از بیش تقویت گردد.

 

در ادامه این جلسه پرویز فارسیجانی از اعضای شورای معارف سیما با اشاره به اهمیت تبلیغ در جامعه، تبلیغ را تارو پود جامعه بشری دانست که هم در سطح عوام و هم در بین خواص مغفول مانده و ما باید راهکاری پیدا کنیم که این تبلیغ مهدویت در زندگی مردم احساس شود.

 

عبدالکریم خیامی از دیگر اعضای شورای معارف سیما همکاری رسانه ای با حوزه ها و نهادهایی که برای مهدویت در تلاش هستند و فعالیت می کنند  بخصوص دانشگاهها را مورد تاکید قرار داد.

 

حجت الاسلام و المسلمین پور سید آقایی رئیس مرکز تخصصی موعد با اشاره به تاسیس ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی  برای جلوگیری از موازنه کاری گفت : با بهره گیری از عناصر هنری و بیان شرح وظایف مشترک رسانه ها که مستلزم نگاه جهان شمول به این حوزه است از جمله اهداف پیش رو قرار گیرد.

 

ساخت فیلم سینمایی مرتبط با موضوع انتظار و مهدویت و القای احساس نیاز به حضرت ولی عصر(عج) و دوری از شعارزدگی وکارشناس محوری در برنامه ها از دیگر موضوعاتی بود که مورد تاکید اعضای جلسه قرار گرفت.

 

همچنین تاسیس کمیته مهدویت در سازمان صدا و سیما که هدف اصلی آن ترجمه زبان مهدویت به زبان رسانه باشد و نقشه راه و اولویت بندی در شبکه ها را ایجاد کند از مهمترین مباحث مطرح شده می باشد.

 

در این جلسه آقایان محمد حسین محمد زاده، پرویز فارسیجانی، علیرضا برازش، محمد احسانی ،عبدالکریم خیامی و حجت الاسلام و المسلمین علی نهاوندی با عنوان اعضای حقیقی شورای معارف سیما و همچنین مدیران گروههای معارف این شبکه ها حضور داشتند.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی