تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1396
تعداد بازدید: 10

دکتر محمدزاده در دیدار با دانشجویان خارجی دانشگاه تهران عنوان کرد؛ شناخت قرآن کریم مستلزم شناخت اهل بیت (ع) است

دیدار صمیمانه دانشجویان خارجی علوم پزشکی دانشگاه تهران با دکتر محمدزاده مدیر شبکه قران و معارف سیما ظهر امروز یکشنبه 29 بهمن در سالن جلسات این شبکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قران و معارف سیما،در این دیدار دکتر محمد زاده مدیر شبکه قرآن ومعارف سیما ضمن خوش آمد گویی به دانش پژوهان خارجی علوم پزشکی دانشگاه تهران،  به تشریح فعالیت ها و وظایف اصلی شبکه در حوزه تلاوت، آموزش، روخوانی، تجوید، حفظ و مفاهیم و همچنین اطلاع رسانی رویدادهای قرآنی در داخل و خارج از کشور پرداخت.

 

دکتر محمد زاده با بیان اینکه وظایف ما مقابل قرآن همان وظایف پیامبر (ص) است، سه وظیفه اصلی شبکه قرآن و معارف سیما در مقابل قرآن را بدین صورت برشمرد: 1.(یتلو علیهم ایاته) تلاوت درست قرآن و آموزش آن به مخاطبان 2.(یزکیهم) تربیت مخاطبان 3. (یعلمهم الکتاب و الحکمه)آموزش فهم قرآن و معارف قرآنی به همه مخاطبان شبکه.

 

وی افزود : قرآن کریم صرفاٌ مانند یک دیوان شعر نیست بلکه علاوه بر معنای عالی آن ،لفظ به لفظ قرآن کریم دارای تاثیرگذاری و اعجاز می باشد. 

 

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به حدیث ثقلین ،قرآن کریم و اهل بیت (ع) را دو ثقل معرفی کرد و شناخت قرآن کریم را مستلزم شناخت اهل بیت (ع) دانست و این دو را در کنار هم مسیر رستگاری تمامی انسان ها تا روز قیامت بر شمرد.

 

در ادامه این دیدار دانشجویان خارجی مواردی در خصوص قرآن و معارف اهل بیت (ع) مطرح کردند که مورد توجه دکتر محمدزاده قرار گرفت.

 

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار دکتر نیکنام مشاور وزیر بهداشت از حسن توجه و اهتمام دکتر محمدزاده در برگزاری این جلسه تشکر و قدردانی نمود.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی