تاریخ انتشار: شنبه 18 فروردین 1397
تعداد بازدید: 1
دبیرشورای معارف سیما:

منشور جامع رسانه ای برای برنامه های معارفی تهیه می شود

دبیر شورای معارف سیمای سازمان صدا و سیما، از آماده شدن منشور جامع رسانه ای برای برنامه های معارفی خبر داد که بخشی از آن تا ماه مبارک رمضان محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، محمدحسین محمدزاده روزجمعه درباره عملکرد 6ماهه شورای معارف سیما به خبرنگارمعارف ایرنا گفت: تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و کارهای بسیاری بر زمین مانده که هنوز انجام نداده ایم.

 

وی افزود: به عنوان نمونه باید برای همه مناسبت ها یک رصد مناسب داشته باشیم و برای هر مناسبت مذهبی باید سیاست های لازم را دنبال و یک منشور رسانه ای معارفی عرضه کنیم که اکنون در حال تهیه چنین منشوری هستیم.

 

محمدزاده افزود: البته تاکنون به صورت پراکنده مواردی را داشتیم اما منشور جامع رسانه ای با توجه به مناسبت ها و برای کل سال تهیه می شود که این کار همت همه کارشناسان و مدیران شبکه ها و همه اهالی تلویزیون را می طلبد زیرا معارف شامل یک تعریف حداکثری است که باعث می شود تا چنین برنامه هایی به عنوان نقاط تلاقی بین همه فضاها مانند فضای نمایشی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی تلقی شود.

 

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما همچنین گفت: این موضوع به منشور جامع رسانه ای برمی‌گردد که چگونه بتوانیم مسائل معارفی را به صورت حساب شده وارد دیگر عرصه‌ها کنیم و به صورت فاخر آن را به نمایش بگذاریم.

 

وی احتمال داد که تا ماه مبارک رمضان 50 درصد از تهیه این منشور محقق شود اما تاکید کرد: تلاش می کنیم تا ماه محرم امسال به این منشور جامه عمل بپوشانیم اما بطور قطع می توان گفت که در سال 98 منشور جامع رسانه ای به صورت کامل محقق خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا اول مرداد سال 96 مرتضی میرباقری معاون رییس سازمان صدا و سیما طی حکمی محمدزاده را به عنوان دبیر شورای معارف سیما منصوب کرد و خواستار اهتمام این شورا در انسجام بخشی تولیدات معارفی تلویزیون شد.

 

وی همچنین خواستار حفظ و ارتقای جایگاه مرجعیت سیما در حوزه فرهنگ و معارف قرآنی و اسلامی با بهره گیری از علماء، روحانیت و کارشناسان زبده معارفی و رسانه ای شد و بر بررسی اولویت های محتوایی برنامه ها در مناسبت های مذهبی تاکید کرد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی