تاریخ انتشار: یک شنبه 19 فروردین 1397
تعداد بازدید: 4

1397، سالی که برای مخاطبان قرآنی تلویزیون متفاوت آغاز شد

شبکه قرآن و معارف سیما در ابتکاری نو و با پخش ویژه برنامه «نگاه خورشید» از جوار حرم علی بن موسی الرضا (ع) لحظاتی ناب را برای مخاطبان قرآنی تلویزیون در ایام تحویل سال رقم زد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، ویژه برنامه نگاه خورشید از 28 اسفند تا روز اول نوروز به مدت سه شب و به صورت زنده به مراسم تحویل سال 1397 از جوار حرم علی بن موسی الرضا (ع) پرداخت که این برنامه با استقبال مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما و جامعه قرآنی کشور قرار گرفت.


اجرای مشترک دکتر شهریار ضیا آذری و مجید یراق بافان وهمچنین حضور و گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و نیز استفاده از کارشناسان مطرح مانند حجج اسلام والمسلمین خاتمی، راشد یزدی و عالی را می توان از اقدامات مناسب این برنامه برشمرد.


تلاوت زنده و زیبای حامد علیزاده، نفراول مسابقات قرآن مالزی در نگاه خورشید حال و هوای خاصی به دوستداران قرائت قرآن داد، ضمن اینکه اجراهای گروه های تواشیح و سرود رهپویان وصال، نسیم قدرو ولیعصر ازاین قائده مستثنی نبودند.


اجرای زنده دعای یا مقلب القلوب در لحظات تحویل سال خورشیدی توسط گروه سرود خدام و شعرخوانی شاعران آئینی از جمله حمیدرضا برقعی و علی زمانیان را می توان از نوآوری های نگاه خورشید نام برد .


تقارن تحویل سال نو با شب شهادت امام هادی (ع) با مدیریت و برنامه ریزی دقیق برنامه سازان همراه بود و بخش های مرثیه سرایی توسط مادحین اهل بیت (ع) همچون میثم مطیعی ، محسن طاهری و احمد واعظی و نیزپخش پلی بک هایی با موضوع شرح زیارت جامعه کبیره و بیان سیره امام هادی(ع) از آیتم هایی بود که برای این مناسبت درنظر گرفته شده بود.


لازم به ذکر است، ویژه برنامه «نگاه خورشید» با تهیه کنندگی اکبر صمصامی، کاری از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما بود که در لحظات معنوی تحویل سال 1397 تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون شد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی