تاریخ انتشار: دوشنبه 24 اردیبهشت 1397
تعداد بازدید: 26

تدارک گسترده شبکه قرآن و معارف سیما برای ماه مهمانی خدا

شبکه قرآن و معارف سیما با تهیه و تولید ویژه برنامه های متفاوت لحظات معنوی را برای مخاطبان به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه قرآن و معارف سیما با تهیه و تولید ویژه برنامه های متفاوت لحظات معنوی را برای مخاطبان به ارمغان خواهند آورد.

«خلوت انس» ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه می باشد که با آیتم های متفاوت از جمله مباحث کوتاه کارشناسی توسط روحانیون و علما، مناجات خوانی مادحین، قرائت ادعیه ماه مبارک رمضان و ... از ساعت 2:45 بامداد به روی آنتن می رود.

رقابت نوجوانان و جوانان در تلاوت تقلیدی از قاریان برجسته مصری تحت عنوان «مسابقه تلویزیونی اسرا» در روزهای زوج و جمعه ها و از ساعت 8 صبح و «مشکات» با محوریت آموزش واژگان جزء 30 قرآن کریم در ساعت 9، «شمسه» با موضوع آموزش جامم حفظ ، قرائت و مفاهیم جزء سی قرآن کریم در قالب مهارت خوانی در ساعت 17 و برنامه ترکیبی و آموزشی «بشارت» در ساعت 15:30از جمله برنامه های دیگر این شبکه می باشد.

پوشش مطلوب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با طراحی برنامه های متنوع در 2 باکس و در ساعتهای 19 و 22:30 و پخش برنامه «رصد» با محوریت اطلاع رسانی و پوشش اخبار قرآنی در ساعت 21:15 در دستور کار این شبکه قرار دارد.

سخنرانی های مذهبی و کارشناسی از جمله برنامه هایی می باشد که در این ایام مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد که بر این اساس سخنرانی آیت الله ناصری با موضوع شرح رساله حقوق امام سجاد(ع)، تفسیر سوره حمد حضرت امام خمینی (ره)، تفسیر جزء سی ام قرآن توسط آیت الله علم الهدی و حجت الاسلام دکتر رفیعی، تفسیر سوره غافر توسط آیت الله جوادی آملی، شرح ادعیه روزانه ماه رمضان مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی و تفسیر کوتاه جزء 30 قرآن توسط مرحوم آیت الله شجاعی در زمان های مختلف پخش خواهد شد.

ترتیل خوانی قرآن کریم از پربیننده ترین برنامه های ایام ماه مبارک رمضان می باشد که شبکه قرآن و معارف سیما محفل های ترتیل خوانی یک جزء قرآن کریم امامزاده محمد هلال بن علی (ع) از آران و بیدگل به صورت زنده و در ساعت 4:30 بامداد، ترتیل خوانی حرم مطهر رضوی به صورت زنده در ساعت 10:30 و مراسم ترتیل خوانی از حرم مطهر امام خمینی (ره) را در ساعت 16 هر روز به روی آنتن می برد.

سری دوم مستند «مواهب» با موضوع معجزات علمی جهان به همراه بیان مستندات قرآنی و روایی هر روز ساعت 6:45 صبح و «سعادتمندان» با موضوع نگاهی به سبک زندگی علمای دین در ساعت 9:15 تقدیم علاقه مندان به برنامه های مستند می شود.

پخش تلاوتهای قاریان مصری و ایرانی به درخواست مخاطبان در «تلاوتهای درخواستی» ساعتهای 14:30 و 23، پخش تلاوت های ناب و ماندگار قاریان ممتاز جهان اسلام در ساعت 22 در«شاهکار تلاوت»، ترتیل روزانه یک صفحه از قرآن کریم با صدای استاد خلیل الحصری در «نورعلی نور» و پخش آثار نغماتی گروه های ممتاز همخوانی کشور در برنامه «آوای نور» از دیگر برنامه های این شبکه می باشد.

«عطر رمضان» با آیتم های متفاوت در طول روز و در چندین نوبت به صورت زنده پخش خواهد شد، ضمن اینکه برنامه گفتگومحور«پرسمان» با محوریت پاسخ به پرسش های مخاطبان در ساعت 19:15 و برنامه «ایستگاه نیایش» با موضوع آموزش و ترغیب مردم به برپایی نمازدر ساعت 18 تقدیم مخاطبان این شبکه می شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی