تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 خرداد 1397
تعداد بازدید: 358
مدیر شبکه قرآن خبر داد؛

برگزاری طرح قرآنی ۱۴۵۲ به زودی/ پرداخت جوایز دوره قبل

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از برگزاری طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ در تابستان خبر داد و گفت: جوائز دوره های گذشته، یک هفته قبل از شروع طرح ۱۴۵۲ پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، محمد حسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ گفت: طرح قرآنی ۱۴۵۲ با محوریت سوره های جز سی قرآن از اوائل تیر ماه اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به این طرح افزود: فعالیت های اطلاع رسانی با ویژه برنامه هایی در سراسر شبکه های تلویزیونی و رادیویی از هفته اول تیر ماه آغاز خواهد شد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با تاکید بر برگزاری نشست خبری ویژه طرح قرآنی ۱۴۵۲ با حضور اصحاب رسانه در هفته آتی ادامه داد:این طرح با همکاری نهاد هایی از جمله شبکه‌های رادیو و تلویزیون، شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان قرآن سپاه محمد رسول الله (ص) و اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش، سازمان اوقاف و امور خیریه برپا خواهد شد.

وی با اشاره به پرداخت جایزه های معوقه در دوره های قبلی تصریح کرد: تمام سعی و تلاشمان این است که یک هفته قبل از شروع طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ پرونده اهدای جوائز مالی دوره های قبلی کاملا بسته شده و جوائز معوقه به موسسات و برندگان این طرح پرداخت شود.

محمد زاده با اشاره به  اهمیت موسسات قرآنی در این طرح بیان کرد: مشارکت موسسات در طرح های قرآنی بشارت بسیار حائز اهمیت است به نحوی که مجموعه ها تحت آموزش خود را به این طرح دعوت کرده و هم از طریق کلاسهایی که با محوریت جز سی برپا می کنند می توانند در این طرح شرکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در پایان این طرح با مشارکت معاونت قرآن وعترت وزارت ارشاد، سازمان اوقاف و امور خیریه، و وزرا ت آموزش و پرورش آزمونی برگزار می شود که میتوانند در آن شرکت نمایند و این نقاط اتصال  طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ با موسسات است.

همچنین مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: انعکاس فعالیت ها و برنامه های موسسات نیز در طول برگزاری طرح در شبکه قرآن و معارف سیما از دیگر ظرفیت ها است.

گفتنی است،این طرح از ۱۱ سال پیش با عنوان ۱۴۴۱ آغاز شد و ماه رمضان و تابستان سال ۹۶ تحت عنوان بشارت ۱۴۵۱ با محوریت ۲ سوره ملک و واقعه به اجرا درآمد و مورد استقبال عموم مردم، دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی کشور قرار گرفت و امسال نیز با محوریت سوره های جزء سی در کشور اجرایی می شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش همه نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000
کلیه حقوق این وب سایت به شبکه قرآن و معارف سیما تعلق دارد