تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 آبان 1398
تعداد بازدید: 143

آیت الله علم الهدی: ارتقای برنامه های معارفی صدا و سیما مشهود است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه شبکه قرآن و معارف سیما در حال تبدیل شدن به مرجع برنامه های قرآنی و تفسیری است، گفت: ارتقای برنامه های معارفی رسانه ملی مشهود است.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در دیدار مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، گفت: رشد و صعود در برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما هم در بخش برنامه‌های معارفی و هم در بخش برنامه‌های قرآنی اتفاق افتاده و شبکه قرآن و معارف سیما در حال تبدیل شدن به یک مرجع در مسائل قرآنی و تفسیری است.

امام جمعه مشهد انعکاس مراسم مذهبی در رسانه ملی به خصوص حماسه پرشور اربعین حسینی در شبکه های مختلف رسانه ملی را مطلوب ارزیابی کرد و ضمن قدردانی از رییس رسانه ملی، افزود: قرار دادن حماسه پرشور اربعین در صدر همه بخش‌های رسانه ملی اقدامی پسندیده و ارزشمند است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه نقش رسانه ملی در برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی تعیین کننده بود، خاطرنشان کرد: شورآفرینی صدا و سیما و اطلاع رسانی در خصوص این مراسم باشکوه باعث افزایش حضور مردم در این حماسه بی نظیر شد.

آیت الله علم الهدی بر ضرورت شکل گیری بحث های آزاد در حوزه های مختلف در رسانه ملی تاکید کرد و افزود: اینکه یک مجری بنشیند، از یک کارشناسی سوالی بپرسد و او نیز جواب بدهد، به‌اندازه بحث آزاد مؤثر نیست.

وی با اشاره به ضرورت چهره سازی معارفی در برنامه های رسانه ملی گفت: البته در این زمینه باید توجه شود که سرمایه گذاری بر روی افراد صالح و دارای صلاحیت صورت بگیرد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: نباید به خاطر کاهش هزینه های برنامه سازی از کیفیت برنامه ها کاسته شده و یا از افراد نامطمئن استفاده شود.

در ابتدای این دیدار، جواد شیخ اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه وظیفه رسانه ملی در حوزه معارف اسلامی، بسیار سنگین و خطیر است، گفت: عقاید و باورهای دینی مردم هدف هجوم دشمنان است که ده ها شبکه ماهواره ای برای این منظور فعالیت می‌کند.

وی افزود: در ایام اربعین، تیم‌های زیادی از صداوسیما در تمام حوزه‌های صدا و سیما اعزام شدند تا بخش هایی از این مراسم پرشور و شعور به محضر مخاطبین ارائه شود.

شیخ اکبری راه اندازی پویش قرائت قرآن در مسیر پیاده روی اربعین و پویش ختم قرآن کریم مخاطبان تلویزیون را از دیگر اقدامات شبکه قرآن و معارف سیما در ایام اربعین عنوان کرد و گفت: در طرح پویش ختم قرآن با شرکت حدود ۱۹ هزار نفر در بازه زمانی یک هفته ۵۷۰ ختم قرآن در فضای مجازی انجام شد که این طرح با عنوان «باقرآن بمانیم» تا پایان ماه صفر نیز ادامه خواهد داشت.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی