تاریخ انتشار: دوشنبه 18 آذر 1398
تعداد بازدید: 1219

آغاز پخش سری نهم مسابقه تلویزیونی اسرا

سری نهم مسابقه تلویزیونی اسرا روزهای فرد به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء که از آن به عنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی نیز یاد می‌شود، از یکشنبه شب، ۱۷ آذرماه به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما رفت تا از این به بعد شاهد هنرنمایی قاریان نوجوان و جوان از قاب تلویزیون باشیم.

فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء ساعت ۲۰ روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه به روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز ساعت ۱۵ روزهای زوج خواهد بود.

در این دوره داوران نسبت به دوره قبل تغییر کرده و ترکیبی از داوران جوان و پیشکسوتان با تجربه که هر کدام صاحب عناوین متعددی در مسابقات قرآن نیز هستند، حضور دارند. علی‌اکبر ملکشاهی، حامد ولیزاده و مهدی غلام‌نژاد تیم داوری این دوره را تشکیل می‌دهد.

علی‌اکبر ملکشاهی سال ۱۳۷۴ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن ایران را به دست آورد و علاوه بر آن رتبه نخست مسابقات قرآن جانبازان کل کشور در سال ۱۳۷۱ را نیز در کارنامه خود دارد. حامد ولیزاده نیز سال ۱۳۸۹ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان و سال ۱۳۹۵ هم رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران را کسب کرده است. همچنین مهدی غلام‌نژاد نیز سال ۱۳۹۷ رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان را کسب کرده است. وی همچنین در مسابقات بین‌المللی قرآن کشورهای ایران، روسیه، کویت و ترکیه نیز حضور داشته و رتبه‌های ممتازی را به دست آورده است.

در فصل نهم این مسابقه، شرکت‌کنندگانی از ۲۵ استان کشور حضور داشته و در  دو بخش بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال رقابت خود را برگزار می‌کنند. این شرکت‌کنندگان در سه رشته قرائت تقلیدی به سبک استاد عبدالباسط، قرائت تقلیدی به سبک استاد منشاوی و قرائت تقلیدی به سبک استاد مصطفی اسماعیل به رقابت با یکدیگر‌ می‌پردازند.

یادآور می‌شود، تهیه کنندگی و اجرای سری نهم مسابقه تلویزیونی اسراء را سیدوحید مرتضوی، بر عهده دارد و این برنامه در گروه مسابقات و جلسات قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما تهیه و تولید شده است.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها