تاریخ انتشار: شنبه 20 شهریور 1400
تعداد بازدید: 381

اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ برگزار شد/ رشد چشمگیر شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته

طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ با شرکت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی و ۳۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته با شعار محوری قرآن، امید، زندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما؛ مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما با حضور مسئولان قرآنی کشور و با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف برگزار شد. 
طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ به عنوان بزرگترین و فراگیرترین طرح قرآنی کشور با مشارکت نهادها و سازمان‌‍‌های قرآنی کشور ، با شعار محوری "قرآن ، امید، زندگی" : از ۵ تیر آغاز و تا ١٢ شهریور به مدت ده هفته برگزار شد. در این طرح 70 آیه کاربردی به صورت موضوعی از شبکه های مختلف سیما و 10 شبکه رادیویی و 32 شبکه استانی پخش گردید.
سعید سعادتی، معاون فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵با اشاره به آثار ارسالی به جشنواره فرهنگی قرآنی ۱۴۵۵ گفت: 1510  اثر به جشنواره فرهنگی قرآنی ۱۴۵۵ در هفت رشته و ۱۰ موضوع قرآنی رسیده است که هدایایی به مبلغ ۳ تا ۵ میلیون تومان برای برگزیدگان این طرح در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: بیشترین آثار ارسالی به این جشنواره در رشته های خوشنویسی، عکس نوشت و نقاشی می باشد.
بنابراین گزارش در ادامه مراسم اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ ارتباط تلفنی با مهدی قره شیخلو؛ مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به جهت همراهی در اجرای این طرح ملی و کشوری گرفته شد  و با ایشان در این خصوص گفتگو شد.
حجت‌الاسلام محمدرضا شفیعی،‌ مدیر کل ارتباطات و امور استان های سازمان دارالقرآن الکریم در برنامه اختتامیه طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ گفت: اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۵ فرصت بسیار خوبی را برای نشر معارف قرآنی در میان خانواده ها فراهم کرد. 
بنابراین گزارش، محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی از راه اندازی کانال این طرح ملی و قرآنی در اپلیکیشن شاد خبر داد و گفت: طرح ۱۴۵۵ مجموعا ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازدید کننده در اپلیکیشن شاد داشت. در این کانال اختصاصی علاوه بر تولید محتوای الکترونیکی خاص، اطلاع رسانی روزانه سوالات و معرفی دانش آموزان حافظ قرآن کریم در ایام اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ صورت گرفت.
در ادامه مراسم اختتامیه؛ قرعه کشی  ٣١٣ برگزیده آزمون سراسری حفظ و مفاهیم طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ برگزار شد و همچنین به صورت زنده با مراکز صدا و سیمای پنج استان بوشهر،‌ سیستان و بلوچستان،‌ زنجان، ایلام و آذربایجان شرقی به عنوان مراکز برتر این طرح ارتباط گرفته شد.
لازم به ذکر است؛ شرکت کنندگان مسابقه پیامکی ۱۴۵۵ نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشته اند و جمعا دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ شرکت کرده اند. همچنین اسامی برگزیدگان بخش های مختلف طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ برروی سایت شبکه قرآن و معارف سیما به نشانی qurantv.ir قابل مشاهده است.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

2023-09-23 15:12:40