تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تیر 1397
تعداد بازدید: 21

اعلام ویژه برنامه های طرح 1452 در رادیو قرآن

«طرح قرآن؛ کتاب زندگی»، «کارگاه ترجمه» و «مهر تابان» 3 ویژه برنامه شبکه رادیویی قرآن در ایام اجرای طرح بشارت 1452 است که به روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452، احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش رادیو قرآن و دبیر طرح تابستانه «قرآن؛ کتاب زندگی 1452» با اشاره به مشارکت این شبکه رادیویی در اجرای طرح 1452، اظهار داشت، 6 عنوان برنامه تولیدی و تعاملی با محوریت طرح 1452 در حال تهیه و تولید است که پخش آن ها از روز گذشته آغاز و تا پایان ایام تابستان 97 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برنامه ای با عنوان « قرآن؛ کتاب زندگی» که یک برنامه تعاملی است، برای ایام تابستان تدارک دیده شده که از شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 17:05، به مدت 85 دقیقه به روی آنتن می رود.

فراهانی خاطرنشان کرد: این برنامه تعاملی است و با حضور کارشناسان قرآنی همراه با 3 آیتم مفاهیم قرآن کریم، تکنیک های حفظ و آموزش حفظ قرآن کریم تقدیم شنوندگان رادیو خواهد شد.


«اجرای برنامه قرآن؛ کتاب زندگی در امام زادگان شاخص شهر تهران»

وی خاطرنشان کرد: این طرح نج شنبه های هرهفته به صورت میدانی به صورت مستقیم از بقاع متبرکه و امام زادگان شاخص شهر تهران پخش خواهد شد.

مدیر گروه آموزش رادیو قرآن اذعان داشت: «کارگاه ترجمه» دیگر ویژه برنامه رادیو قرآن است که به صورت تولیدی تهیه شده و با محریت ترجمه و تفسیر جزء 30 قرآن کریم، روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه از ساعت 21 الی 21:50 دقیقه به روی آنتن می رود.

وی افزود: برنامه «حکایت نامه» نیز به نقل یک داستان و حکایت برگرفته از یکی از سوره های اعلام شده هر هفته می پردازد، این روزهای جمعه ساعت 13:30 دقیقه به مدت 10 دقیقه در قالب نمایشی به روی آنتن خواهد رفت.

دبیر طرح تابستانه «قرآن؛ کتاب زندگی 1452 برنامه «هدیه های آسمانی» و «مهر تابان» را از دیگر برنامه های رادیو قرآن برشمرد و گفت: برنامه «هدیه های آسمانی» نیز یک برنامه تعاملی با حضور دو بانوی کارشناس قرآنی در راستای حفظ کودکان و نوجوانان، روزهای پنج شنبه از ساعت 9:15 الی 10 صبح 9:15 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

«جنگ صبح گاهی مهر تابان»

وی در بخش دیگری از این گفت و گو عنوان کرد: برنامه صبح گاهی «مهر تابان»، عنوان دیگر برنامه رادیو قرآن در مشارکت با طرح بشارت 1452 است که به صورت جنگ صبح گاهی با محوریت اطلاع رسانی، آموزش و ... از ساعت 6:30 الی 8 صبح هر روز پخش می شود و طی آن آیتم ویژه ای با رویکرد حفظ و مفاهیم جزء 30 تدارک دیده شده است.

«مشارکت با سایر شبکه های رادیویی در راستای طرح 1452 »

فراهانی در پایان از همکاری رادیو قرآن با سایر شبکه های صدا و سیما با محوریت طرح بشارت 1452 خبر داد و گفت: آیتم ویژه ای برای پخش در شبکه های رادیویی ورزش، نمایش، جوان، ایران، فرهنگ، معارف، شبکه چند رسانه ای ایران صدا، تهران و شبکه گفت و گو تدوین و ساخته شده که با کارشناسی استاد «معتز آقایی» با رویکرد حفظ قرآن کریم، پیش از اذان ظهر و مغرب، به روی آنتن می رود.

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی