تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397
تعداد بازدید: 47

سند اولویت های معارفی در برنامه های سیما اجرایی می شود

در جلسه شورای حقیقی معارف سیما بر اجرایی شدن سند اولویت های معارفی در برنامه های تلویزیون تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، نشست مشترک اعضای حقیقی شورای معارف سیما با معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور برگزار و بر اجرایی شدن اولویت معارفی در برنامه های سیما و همچنین تعامل موثر با حوزه علمیه و نیز اقدامات مناسب برای به تصویر کشیدن راه پیمایی عظیم اربعین تاکید شد.

اولویت های معارفی در برنامه های سیما از جمله مباحثی بود که از سوی دبیر جلسه مطرح و اعضای حاضر ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات از جمله: هدف قرار دادن طرح تربیتی برای مخاطبان دانش آموز در برنامه ها، ارتقا مباحث معارفی و طبقه بندی کردن آنها، اجرایی شدن سند اولویت های معارفی در برنامه های تلویزیون را در دستور کار قرار دادند.

راه های تعامل مفید و موثر بین حوزه های علمیه و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همکاری متقابل حوزه و رسانه در پژوهش ها و آینده نگری ها نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این جلسه ضمن تبیین سیاست های شبکه های مختلف تلویزیون در اربعین حسینی، اعضای شورای حقیقی معارف سیما بر تکریم مرجعیت دینی، مسئله نظم راه پیمایی، انتقال فرهنگ نظافت، احترام به بزرگترها، صبر، تقدم واجبات بر مستحبات و اهمیت مناسک جمعی در برنامه سازی و همچنین پخش مستندهای فاخر از کلیه شبکه ها و همچنین تولید کلیپ های کوتاه مرتبط برای فضای مجازی تاکید کردند.

لازم به ذکر است، حجج اسلام والمسلمین نبوی، نهاوندیان و توکلیان، محمدحسین محمدزاده، عبدالکریم خیامی، جواد رمضان نژاد و محمد احسانی از حاضرین در این جلسه بودند.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی