تاریخ انتشار: دوشنبه 7 بهمن 1398
تعداد بازدید: 212

ایام الله دهه فجر؛ همراه با کاروان قرآنی انقلاب

مسئول کاروان قرآنی انقلاب از آغاز سفر این کاروان در روز سه شنبه 8 بهمن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، احمد ابوالقاسمی استاد قرآن و مسئول کاروان قرآنی انقلاب با بیان اینکه سفر این کاروان از روز سه شنبه 8 بهمن آغاز خواهد شد، گفت: بعد از تجدید میثاق جامعه قرآنی کشور که طبق روال هرساله صورت می گیرد، اولین محفل انس با قرآن در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی رحمت الله علیه از ساعت 9:30 برگزار می شود و پس از پایان این محفل، سفر این کاروان به طور رسمی از حرم مطهر آغاز خواهد شد.

وی گفت: اولین مقصد ما در جنوب کشور، شهر کرمان خواهد بود که قرار است روز پنجشنبه 10 بهمن ضمن غبارروبی گلزار شهدای این شهر، در جوار مزار مطهر سردار بزرگ پر افتخار، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی محفل انس با قرآن با حضور مردم خونگرم این شهر برگزار شود.

ابوالقاسمی مقصد بعدی کاروان قرآنی انقلاب پس از کرمان را بندرعباس عنوان کرد و اظهار داشت: روز جمعه 11 بهمن در جزیره لارک خواهیم بود و در روز 12 بهمن همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر در روی ناو سهند در بندرعباس محفل قرآنی خواهیم داشت.

این پیشکسوت قرآن از شهرهای میناب، سیریک، بندر جاسک، کنارک، قصر قند، چابهار به عنوان مقاصد بعدی این کاروان برای اجرای محافل انس با قرآن نام برد.

همراهی گروه های پزشکی و هنری در طول این سفر از مواردی بود که مسئول کاروان قرآن انقلاب به آن اشاره کرد و عنوان داشت: پزشکان قرآنی با احداث پایگاه موقت به ارائه خدمات رایگان پایش سلامت خواهند پرداخت. همچنین هنرمندان تئاتر نمایش هایی را به منظور ارائه مفاهیم قرآنی و ایجاد انگیزه برای جذب افراد به آشنایی و تلاوت قرآن برای اولین بار اجرا خواهند نموند.

در پایان احمد ابوالقاسمی گفت: در طول برگزاری این کاروان ضمن همراهی قاریان بین المللی کشور از ظرفیت های جامعه قرآنی استان ها و شهرها بهره خواهیم برد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی