تاریخ انتشار: سه شنبه 4 شهریور 1399
تعداد بازدید: 321

استقبال کم نظیر مخاطبان طرح ملی قرآنی 1454 در تابستان 99

مخاطبان طرح ملی قرانی 1454 در تابستان 99 در مقایسه با دوره های قبل افزایش یافت .

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، طرح ملی و قرآنی 1454 که تابستان 99 با محوریت قران، خانواده و آرامش برگزار شد با افزایش مخاطبان خود نسبت به سال گذشته به پایان رسید. 
در این طرح که از 31 خرداد ماه با هدف اشاعه فرهنگ قرآنی و مهارت آموزی و آشنایی مردم با مفاهیم قرآنی با محوریت خانواده و با هماهنگی نهادهای قرانی برگزار شد . در این طرح آیات قرآن کریم حول محور قرآن ، خانواده و آرامش روزانه از شبکه های مختلف سیما از جمله یک، دو، سه، چهار، کودک ،آموزش، شبکه رادیویی قرآن و 10 شبکه رادیویی قرآنی ، مراکز استانها و فضای مجازی پخش شد و ضمن تبیین مفاهیم این آیات ، حفظ موضوعی نیز در دستور کار این  طرح قرآنی قرار داشت .
در طرح ملی قرآنی 1454 که به مناسبت هزار و چهارصد و پنجاه و چهارمین سالروز نزول قرآن کریم به این نام نامگذاری شده است، هر هفته یک موضوع مطرح و هفت آیه مرتبط با آن به مخاطبان ارائه ‌شد و در نهایت این طرح در هفته نهم همزمان با ایام محرم با موضوع «امر به معروف و نهی از منکر» پایان یافت.
در برنامه بشارت 1454 جشنواره ایی برگزار شد که علاقمندان آثار هنری خود را با محوریت قرآن، خانواده و آرامش در رشته های شعر، داستان ، نقاشی، خوشنویسی و نقاشی خط به شبکه قرآن و معارف سیما ارسال کردند که این آثار در قالب میان برنامه پخش گردید. 
بخش های نمایشی، ارتباط زنده با مراکز استان ها، بیان مفاهیم کاربردی متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان، حفظ قرآن کریم و ایجاد زمینه برای تربیت 10 میلیون حافظ قران از دیگر مواردی است که در این طرح به آنها پرداخته شد.
یکی از وجوه اختلاف این دوره از طرح ملی قرآنی با دوره های قبل، تغییر رویکرد از سوره محوری به آیه محوری و بیان مفاهیم بود به گونه ای که طی 60 روز، 60 آیه در دستور کار طرح قرار گرفت و در مجموع دو هزار برنامه و 60 هزار دقیقه برنامه در قالب این طرح قرانی تولید و پخش شد که دو باکس 30 دقیقه ای از این مقدار بصورت روزانه در اختیار مراکز استانها بود.
همچنین برنامه‌ریزی برای استفاده از فضای مجازی و پخش برنامه در شبکه اینترنتی سپهر انجام شد و به این ترتیب تمام محتواهای تولید شده سازمان صدا و سیما و شبکه های سازمان از طریق کانال اینترنتی بشارت در نرم افزار سپهر بصورت ۲۴ ساعته این طرح را از طریق فضای مجازی در اختیار علاقمندان قرار داد.
اجرای این طرح با هم افزایی نهادهای قرآنی نظیر صدا و سیما با همکاری معاونت سیما ، معاونت صدا ، معاونت فضای مجازی ، معاونت استانها ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان اوقاف و امور خیریه ، سازمان دارالقرآن ، شورای عالی قرآن و شورای عالی انقلاب فرهنگی شورای توسعه قرآنی سازماندهی شد.
خاطر نشان می سازد ، اختتامیه طرح با توجه به شرایط فعلی کشور با اطلاعیه قبلی به صورت تلویزیونی برگزار خواهد شد و همچنین مسابقه حفظ و مفاهیم از آیات طرح ملی قرآنی 1454 هم اکنون در پایگاه اطلاع رسانی شبکه قرآن و معارف سیما به آدرس www.qurantv.ir بصورت آنلاین در حال برگزاری است .

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی