تاریخ انتشار: دوشنبه 27 بهمن 1399
تعداد بازدید: 41
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفتگوی برنامه زنده مصباح بیان کرد:

نیاز به عمق‌بخشی و تحول‌آفرینی در کار فرهنگی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه فرهنگی، دو کار لازم است؛ یکی عمق‌بخشی و دیگری تحول‌آفرینی است و باید در این عرصه ابزار متناسب با فرهنگ را تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما،؛ برنامه مصباح شبکه قرآن و معارف سیما ۲۵ بهمن‌ماه با حضور امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت .

دکتر هاشمی ضمن بیان اینکه سرزمین ما و تمدن های ما قبل و بعد از اسلام ،فرهنگی است افزود: تمدن ما مولفه های اقتصادی سیاسی و ابعاد دیگری دارد اما بعد فرهنگی آن قویتر است، فرهنگ ما نشأت گرفته از حب اهل بیت علیهم السلام است. درباره انقلاب هم در مقایسه با سایر انقلاب ها نشان می دهد انقلاب اسلامی کاملا فرهنگی و تمدنی بوده و جالب آن است که در اوایل انقلاب و پس از آن در کشور شعارهای اقتصادی و معیشتی توسط برخی از گروه ها مطرح شد اما مردم ما شعار امام را که شعار فرهنگی بود را انتخاب کردند.

دکتر قاضی زاده هاشمی بیان داشت : با توجه به اینکه انقلاب ما فرهنگی است باید رفتار و کنش سیاست‌ها ،از قرآن نشأت گرفته شده باشد، نگاه قرآنی در قوانین باید وجود داشته باشد در جامعه اسلامی مسئولین آن جامعه باید رفتارهای مثبت فرهنگی داشته باشند.

ایشان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از مقوله فرهنگ در ابتدا به شبیخون و بعد به ناتو و اکنون به ولنگاری فرهنگی نام بردند ، افزودند : در واقع الان کار فرهنگی اصلی دست جوانان مردمی هیأت و مساجد است و عملاً کار فرهنگی جدی به صورت آتش به اختیار انجام می‌شود و هرچه حرکت‌های جهادی فرهنگی انجام می‌شود مربوط به آن هاست.

وی در پاسخ به این سوال مهدی صفری مجری برنامه مصباح به اینکه مجلس فعلی درباره جراحی فرهنگی کاری انجام خواهد داد یا خیر ، گفت اگر فرمانده فرهنگی مشخص باشد ما حمایت قانونی و مادی خواهیم کرد اما به شرط اینکه راهبری و نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر نهادها کاملاً مشخص باشد. در این زمینه باید اول گفت‌وگو شکل بگیرد و مشکل بر همه تبیین شود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی