تاریخ انتشار: دوشنبه 1 بهمن 1397
تعداد بازدید: 569

تدارک گسترده سیمای قرآن در دهه فجر فاطمی

ویژه برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در دهه فجر و ایام فاطمیه اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین تقارن دهه مبارک فجر با ایام فاطمیه، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌های مختلفی را برای گرامیداشت این مناسبت‌ها تدارک دیده است.

براین اساس، «انقلاب فاطمی» ویژه برنامه این شبکه در دهه فجر و ایام فاطمیه می‌باشد که به بررسی و ارائه سبک زندگی فاطمی در زمینه‌ها و شئون مختلف آن در انقلاب اسلامی و طرح الگوی مناسب از شخصیت حضرت زهرا (س) به مخاطبان به ویژه نسل جوان می‌پردازد.

تبیین ریشه‌ها، مبانی و تاریخ انقلاب و ابعاد حکومت اسلامی با محوریت پاسخگویی به سوالات مخاطبان با حضور حجت الاسلام دکتر لک‌زایی و دکتر جواد منصوری در برنامه «پرسمان انقلاب» به تصویر کشیده خواهد شد.

«مجله اطلاع‌رسانی رصد» با دعوت از مسئولین نهادهای قرآنی و فرهنگی، به تشریح عملکرد چهل ساله حوزه مربوطه خود می پردازد.

تولید و پخش مستند گزارشی از افراد قرآنی موثر در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و بیان خاطرات آنها از فعالیت‌های قرآنی در آن ایام و همچنین نقش موثر قرآنیان در پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه‌ای تحت عنوان «سخن انقلاب» تقدیم مخاطبان این شبکه تلویزیونی می‌شود.

محافل انس با قرآن کریم که به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در استان‌های مختلف کشور در قالب «کاروان قرآنی انقلاب» شکل می گیرد به صورت برنامه تلویزیونی تولید و پخش خواهد شد.

«نوگلان قرآنی» ویژه برنامه کودک شبکه قرآن و معارف سیما با ساختاری ترکیبی و عروسکی؛ آموزه‌های قرآنی، معارفی و اخلاقی را برای گروه سنی خردسالان و کودکان ارائه می‌نماید.

مستند اساتید و فعالان قرآنی در قالب رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی که توانسته‌اند علاوه بر فعالیت قرآنی، افرادی موثر در عرصه‌های مختلف اجتماعی باشند، در مستندی تحت عنوان «عقیق» به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه «شناسنامه مهتاب» با موضوع کتاب شناسی فاطمی و مستند «نخ تسبیح قطره ها» با محوریت گفتگو با شاعران آیینی که در محضر رهبر معظم انقلاب شعر سروده اند، تولید و پخش خواهد شد.

برنامه «حافظه‌ی ما» (گفتگو با افراد موثر انقلاب) و برنامه «کوچه سار انقلاب» (معرفی آثار مکتوب شخصیت‌های موثر در پیروزی انقلاب اسلامی) از دیگر تدارکات این شبکه در ایام دهه‌ فجر می‌باشد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی