تاریخ انتشار: سه شنبه 23 بهمن 1397
تعداد بازدید: 1307

پایان ثبت نام آزمون سراسری حفظ قرآن

پس از ۳۲ روز مهلت، ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن با اعلام آمادگی ۲۰۷ هزار نفر در رشته‌های اصلی و حدود سه میلیون نفر در رشته حفظ جزء ۳۰ که با عنوان بشارت ۱۴۵۲ شناخته می‌شود، پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 به نقل از ایکنا؛ ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز ۱۲ بهمن‌ماه و با ثبت ۲۰۷ هزار و ۶۰۸ نفر پایان یافت. 


ثبت نام برای حضور در این آزمون از تاریخ ۱۰ دی ماه آغاز شده بود و پس از سه بار تمدید بامداد روز گذشته پایان یافت. این در حالی است که ثبت نام در رشته‌های گروه الکترونیک شامل رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و روخوانی قرآن کریم تا ۳۰ بهمن‌ماه برای متقاضیان ادامه خواهد داشت.


در حالی میزان ثبت نام‌کنندگان برای حضور در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پایان یافته است که استان خراسان رضوی و شهرستان تهران به عنوان استان و شهرستانی که بیشترین میزان ثبت نام را داشته‌اند، معرفی شده‌اند. همچنین قرآن‌آموزان موسسه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) شیراز نیز در بین موسسات قرآنی بیشترین میزان استقبال را داشته است.


بر اساس گزارش ایکنا، در بخش مربوط به طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم که با عنوان بشارت ۱۴۵۲ شناخته می‌شود نیز شاهد استقبال حدود سه میلیون نفری بوده‌ایم. در این بخش و در گروه کارکنان بیش از ۶۰۰ هزار نفر، در بخش دانش‌آموزی بیش از دو میلیون و ۲۴۰ هزار نفر و در بخش مردمی نیز نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر ثبت‌ نام کرده‌اند.


آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سه گروه حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و آموزش‌های الکترونیکی برگزار می‌شود. علاوه بر این، امسال رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در قالب طرح بشارت ۱۴۵۲ نیز در نظر گرفته شده است.


آزمون رشته‌های الکترونیک روزهای اول و دوم اسفندماه، آزمون رشته‌‌های کتبی روز نهم اسفندماه و آزمون رشته‌های شفاهی نیز روزهای ۱۱ تا ۲۳ اسفندماه در رشته‌ها و گروه‌های مختلف برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

2024-04-15 22:28:05