حدیث روز
حضرت محمد (ص): یک نماز جماعت بهتر از چهل سال نماز فرادا در خانه است

تاریخ انتشار خبر:

سه شنبه 23 بهمن 1397

تعداد بازدید:1317

پایان ثبت نام آزمون سراسری حفظ قرآن

پس از ۳۲ روز مهلت، ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن با اعلام آمادگی ۲۰۷ هزار نفر در رشته‌های اصلی و حدود سه میلیون نفر در رشته حفظ جزء ۳۰ که با عنوان بشارت ۱۴۵۲ شناخته می‌شود، پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 به نقل از ایکنا؛ ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز ۱۲ بهمن‌ماه و با ثبت ۲۰۷ هزار و ۶۰۸ نفر پایان یافت. 


ثبت نام برای حضور در این آزمون از تاریخ ۱۰ دی ماه آغاز شده بود و پس از سه بار تمدید بامداد روز گذشته پایان یافت. این در حالی است که ثبت نام در رشته‌های گروه الکترونیک شامل رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و روخوانی قرآن کریم تا ۳۰ بهمن‌ماه برای متقاضیان ادامه خواهد داشت.


در حالی میزان ثبت نام‌کنندگان برای حضور در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پایان یافته است که استان خراسان رضوی و شهرستان تهران به عنوان استان و شهرستانی که بیشترین میزان ثبت نام را داشته‌اند، معرفی شده‌اند. همچنین قرآن‌آموزان موسسه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) شیراز نیز در بین موسسات قرآنی بیشترین میزان استقبال را داشته است.


بر اساس گزارش ایکنا، در بخش مربوط به طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم که با عنوان بشارت ۱۴۵۲ شناخته می‌شود نیز شاهد استقبال حدود سه میلیون نفری بوده‌ایم. در این بخش و در گروه کارکنان بیش از ۶۰۰ هزار نفر، در بخش دانش‌آموزی بیش از دو میلیون و ۲۴۰ هزار نفر و در بخش مردمی نیز نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر ثبت‌ نام کرده‌اند.


آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سه گروه حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و آموزش‌های الکترونیکی برگزار می‌شود. علاوه بر این، امسال رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در قالب طرح بشارت ۱۴۵۲ نیز در نظر گرفته شده است.


آزمون رشته‌های الکترونیک روزهای اول و دوم اسفندماه، آزمون رشته‌‌های کتبی روز نهم اسفندماه و آزمون رشته‌های شفاهی نیز روزهای ۱۱ تا ۲۳ اسفندماه در رشته‌ها و گروه‌های مختلف برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

آخرین اخبار

پخش زنده جشن محفل قرآنی ستاره ها از شبکه قرآن و معارف سیما همراه با ویژه برنامه های شهادت امام جعفر صادق (ع) از شبکه قرآن ومعارف سیما ویژه برنامه های شبکه قرآن ومعارف سیما در پی شهادت «آیت الله سیدابراهیم رئیسی» و هیات همراه نگاهی به تلاش های شهید آیت الله رئیسی در دوره خدمت در قاب شبکه قرآن ومعارف سیما پخش سری جدید برنامه «یاد خدا» در باب دهه کرامت از شبکه قرآن ومعارف سیما همراه با برنامه های شبکه قران ومعارف سیما در جشن دهه کرامت پخش برنامه ذکر حکیم در باب شرح و تفسیر سوره آل عمران از شبکه قرآن و معارف سیما پوشش زنده جشنواره تلاوت‌های تقلیدی از قاب شبکه قرآن ومعارف سیما پخش برنامه انتخاباتی آرمان با حضور نماینده "مسعود پزشکیان" از شبکه قرآن و معارف سیما گرامیداشت یاد آیت الله ضیاالدین نجفی در شبکه قرآن و معارف سیما پخش دروس اخلاق و احکام آیت الله مجتهدی تهرانی از شبکه قرآن و معارف سیما نگاهی به موضوع حجاب در برنامه «خیابان آزادی» شبکه قرآن و معارف سیما روایتی از زندگی آیت الله العظمی «محمدتقی بهجت» در شبکه قرآن ومعارف سیما ویژه برنامه های شبکه قرآن ومعارف سیما در سالروز شهادت امام محمدتقی (ع) همراه با برنامه گفت وگو محور «بینا» با موضوع تبیین و ترویج نگاه اسلامی در برگزاری انتخابات پخش ویژه برنامه انتخاباتی "مهنا" با حضور نماینده مصطفی پورمحمدی از شبکه قرآن و معارف سیما شرح دعای «مکارم الاخلاق» در قاب شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پخش ویژه برنامه انتخاباتی "مهنا" با حضور نماینده قاضی زاده هاشمی از شبکه قرآن و معارف سیما نگاهی متفاوت به رویکردها و اهداف نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ویژه برنامه «آرمان» نگاهی به تاریخ ضریح پاک ائمه شریف بقیع (ع) در مستند «پنجره های بهشت» گرامیداشت یاد آیت الله بروجردی در شبکه قرآن ومعارف سیما نگاهی دوباره به ابعاد مختلف شخصیت رئیس جمهور شهید در برنامه آرمان یادمان شهدای هویزه در قاب شبکه قرآن و معارف سیما برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم بزرگداشت شاهچراغ علیه السلام در شبکه قرآن ومعارف سیما اعلام زمان پخش برنامه های تبلیغاتی شبکه قرآن و معارف سیما تدارک شبکه قرآن ومعارف سیما در ماه محرم همراه با سخنرانی‌های حجت الاسلام پناهیان در شبکه قرآن ومعارف سیما مستند «وُد» شرحی بر کتاب «الغدیر» علامه امینی در قاب شبکه قرآن ومعارف سیما