تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 دی 1400
تعداد بازدید: 119

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت یوم الله نهم دی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز نهم دی ماه و به جهت بزرگداشت روز بصیرت در مقابل فتنه بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز نهم دی ماه و به جهت بزرگداشت روز بصیرت در مقابل فتنه بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:


بسم الرحمن الرحیم

یوم الله نهم دی را باید نماد بصیرت مردم مؤمن و آگاه میهن اسلامی‌مان بدانیم. مردم بصیر ایران در دیماه 1388 با حضور حماسی خود در دفاع از عاشورا و تبرّی از فتنه و فتنه‌جویان به جبهه استکبار فهماندند که در اطاعت از فرامین الهی، مرد میدانند و جمله رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حقاً بر آنان صدق می‌کند: «9 دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت؛ یعنی مردم احساس وظیفه‌ی دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالح خودشان را انجام دادند. عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند، بگویند مردم ایران اینند».21/9/1390

در قضایای سال 1388 که دشمن تصور می‌کرد طراحی ده ساله او بر ضد جمهوری اسلامی ایران به نتیجه رسیده است، ملت ایران با قدرت در صحنه ظاهر شد و بر دهان مخالفان و بدخواهان بین‌المللی زد و با این حرکت به مزدوران داخلی نیز فهماند که آب در هاون می‌کوبند.

اقتصاد، فرهنگ و موضوعات بسیار دیگر در این کشور از سوی استکبار مورد هجمه قرار گرفته و غفلت می‌تواند انقلاب اسلامی را با چالش‌های بیشتری روبرو کند. بر این اساس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با پاسداشت یوم‌الله 9 دی که امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) آن اسوه بصیرت و ولایتمداری مقارن می‌باشد، بر نکات زیر تأکید می‌ورزد:

1. عزت و عظمت ایران اسلامی مرهون ایمان ، بصیرت دینی و مجاهده انقلابی مردم شریف‌مان است. می‌توان با تقویت و عمق بخشیدن به آن‌ها و با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) محاصره دشمن را شکسته و به اهداف عالیه انقلاب نائل شد.

2.اکنون که اقدامات و تلاش‌های دلسوزانه مسئولین دولت، امید را به مردم بازگردانده است،لازم است مسئولین این امید و همراهی مردمی را پاس بدارند و با بررسی و تحلیل حربه‌های مختلف دشمن از جمله تحریم، راه خنثی‌سازی آن‌ها را با تدبیر و عقلانیت مدّ نظر و مورد عمل قرار داده و با تلاش مضاعف مردم عزیزمان را از سختی ها و مشکلات معیشتی خارج نمایند.

3. وحدت بین قوای سه‌گانه؛ دولت، مجلس و قوه قضائیه در کنار اصلاح ساختارها و رفع موانع تحقق عدالت اجتماعی، می‌توانند بسترهای خدمت‌رسانی به مردم را گسترش داده و بیش از پیش شادابی و امید را به روح جامعه تزریق کنند.

4. دشمن که از استقامت مردم انقلابی ایران خشمگین است، سعی دارد علاوه بر توطئه‌های اقتصادی، با هجمه‌ تبلیغاتی، دین و ارزش‌های اسلامی را در جامعه کمرنگ کند. لازم است نخبگان، فضلای گرانقدر و کسانی که توان دارند در مسیر جهاد تبیین و روشنگری با قدرت ورود پیدا کنند و نگذارند امواج فتنه، مردم را به سستی و ریزش بکشانند.

5. شرط رسیدن به قله‌های پیشرفت و سعادت، انقلابی ماندن و حرکت در خط ولایت است. باید بصیرت خود را حفظ کنیم و بدانیم «اين پرچم را به دوش نمیكشد مگر آن‌که اهل بصيرت و استقامت و داناى به موارد حق باشد»

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها