تاریخ انتشار: دوشنبه 29 فروردین 1401
تعداد بازدید: 2690

اعلام ویژه‌برنامه شب‌های قدر از شبکه‌های سیما

به مناسبت فرا رسیدن شب‌های قدر، مراسم احیا در شهرهای مختلف، توسط شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، بنا بر اعلام دبیرخانه شورای معارف سیما، به مناسبت فرا رسیدن شب‌های قدر، مراسم احیا در شهرهای مختلف، توسط شبکه‌های سیما به شرح زیر، پخش خواهد شد:
 
شبکه یک سیما مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۳:15 الی 2:30 از حرم مطهر امام رضا (ع) با سخنرانی آیت الله علم الهدی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج محمود کریمی پخش می‌کند. در شب بیست و یکم سخنران مراسم حرم علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی خواهند بود وقرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج علی برادران و مرثیه خوانی توسط حاج احمد واعظی انجام خواهد شد و در شب بیست و سوم نیز حجت‌الاسلام والمسلمین عالی، سخنرانی وقرائت دعای جوشن کبیر توسط حجت الاسلام شجاع و مرثیه خوانی توسط حاج علی ملائکه انجام خواهد شد.
شبکه دو سیما مراسم نخستین شب قدر را از ساعت ۲3 تا 2 بامداد از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها روی آنتن می‌برد. در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و سید علی حسینی نژاد دعای شریف جوشن کبیر را قرائت می‌کند. مراسم شب بیست و یکم نیز با سخنرانی آیت الله سعیدی و دعاخوانی حاج عباس حیدرزاده و در شب بیست و سوم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری و قرائت دعای حاج مهدی سلحشور پخش می‌شود.
 
شبکه سوم سیما مراسم احیاء لیالی قدر را ساعت 23 از امام زاده قاضی الصابر علیه السلام با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حاج میثم مطیعی و ساعت ۲۳:۲۰ از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی شیخ حسین انصاریان پخش می‌کند.
 
شبکه چهار سیما در شب نوزدهم، قرائت دعای جوشن کبیر با نوای محمد حسین سعیدیان، مهدی قربانعلی، علیرضا سبحانی و مداحی توسط حاج احمد واعظی از مصلی امام خمینی رحمه الله علیه را در ساعت 22/30 پوشش می‌دهد و این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی در ساعت 1 بامداد خاتمه خواهد یافت. همچنین مراسم احیاء در شب بیست و یکم با قرائت دعای حاج مهدی سماواتی، محمد حسین سعیدیان، علیرضا سبحانی و قربانعلی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رییسی و در شب بیست و سوم قرائت دعای حمید رمضان پور، محمد حسین سعیدیان، علیرضا سبحانی و قربانعلی و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم روی آنتن می‌رود.
 
شبکه پنج سیما مراسم نخستین شب قدر را ساعت ۲۲ از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) با قرائت دعا توسط حاج حسن شالبافان و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی پخش می‌کند. مراسم شب بیست و یکم نیز با قرائت دعای حاج احمد زین العابدین فردو و رضا غلامرضازاده و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید میرباقری و در شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر توسط حمید رمضان پور و امیر نعیمی و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می‌شود.
 
شبکه افق از ساعت ۲۴ شب نوزدهم ماه مبارک از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن کبیر توسط عباس حیدرزاده و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین آقامیری، برنامه احیا را تقدیم مخاطبان می‌کند. همچنین در شب بیست و یکم ، سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری و دعاخوانی حاج حسن شالبافان و در شب بیست و سوم ، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی سخنران مراسم احیای این شب از مسجد مقدس جمکران خواهند بود ومداحی توسط سید علی حسین نژاد انجام می شود.
 
شبکه آموزش سیما مراسم احیای شب نوزدهم را ساعت 2:30از مرقد امام خمینی (رحمت الله علیه)، قرائت دعای جوشن کبیر را با نوای حمید رمضان پور و مداحی سید علی محمد سادات رضوی و در ادامه با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم هاشمیان پخش می‌کند. سخنران مراسم در شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان خواهد بود و حاج احمد خلف زاده و حاج احمد شربیانی در شب شهادت امیرالمومنین علیه السلام و حاج اسدالله عرب سرخی و مهدی منصوری در شب بیست و سوم به ذکر دعا و مناجات می‌پردازند.
شبکه قرآن و معارف سیما در نخستین شب از لیالی قدر در ساعت ۲۳ سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری از حسینیه آیت الله حق شناس (رحمت الله علیه) و قرائت دعای جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی را تقدیم مخاطبان می‌کند و در شب بیست و یکم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی و دعاخوانی حجت الاسلام سید محمد جواد موسوی درچه ای و مجتبی محمد بیگی و مرثیه خوانی محمد حسین پویان فر از امامزاده صالح (علیه السلام) در شب های بیست و یکم و بیست و سوم روی آنتن می‌رود.
دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها