تاریخ انتشار: سه شنبه 18 مرداد 1401
تعداد بازدید: 273

«عصر نادر» تولید نوآورانه شبکه قرآن و معارف سیما

برنامه "عصر نادر" با موضوع نقش نهضت حسینی در هویت امت واحده اسلام در کشورهای مسلمان روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما برنامه "عصر نادر" با موضوع نقش نهضت حسینی در هویت امت واحده اسلام در کشورهای مسلمان جمعه ها از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود. این برنامه به ضرورت های هویت امت واحده اسلام در جهان پرداخته و نگاه فراملیتی و فرامذهبی نسبت به مسائل جهان اسلام دارد.
 در راستای منویات رهبر معظم انقلاب نسبت به طرح گفتمان تمدن نوین اسلامی از سوی متفکران جهان اسلام ؛ ضرورت ایجاب می کرد رسانه ملی به خصوص شبکه قرآن و معارف سیما در این عرصه وارد شود  تا دیدگاه‌ها  و چالش های دینی و معارفی جهان اسلام به ویژه تشیع را بررسی  و آثار متعالی تمدن اسلامی و انقلاب اسلامی را به مخاطبان جهانی و داخلی عرضه نماید .
 این برنامه در  ایام ذی‌الحجه به صورت متوالی به روی آنتن شبکه قرآن رفت و با موضوع حج و هویت امت واحده از ابعاد سیاسی اجتماعی دینی و اخلاقی با حضور اندیشمندان و فعالان عرصه بین الملل به گفتگو پرداخت و افرادی همچون آیت الله قائم مقامی آقایان :دکتر غلامرضا منتظمی، یتمیر چلا از آلبانی ، محمد مصطفی از نیجریه، سالم الراجحی از تانزانیا  دکتر سام ترابی ، خانم زینا مهنا از لبنان ، سهیل اسد از آرژانتین و استاد هنرمند حمید قدیریان به عنوان مهمانان برنامه حضور یافتند.
 اجرای این برنامه به عهده  حسن شمشادی است که سالها به عنوان خبرنگار  صدا و سیما  در ایام سخت جنگ داعش در سوریه و لبنان حضور فعال داشته است .
  برنامه عصر نادر به صورت هفتگی در روز های جمعه ساعت ۲۱ به مدت ۷۰ دقیقه در ایام محرم با موضوع نقش نهضت عاشورا در هویت امت واحده اسلام پخش می شود.
 در هفته اول ماه محرم با موضوع  کشور لبنان و جبهه مقاومت اسلامی و وضعیت شیعیان آن کشور و همچنین در هفته دوم ماه محرم نیز به کشور افغانستان و مسائل  مردم مظلوم و ستم دیده و وضعیت شیعیان و آداب و رسوم عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه السلام در این کشور با حضور میهمانان شیعه وسنی بررسی شد.  همچنین در هفته های آتی نیز در هر برنامه به کشورهای مختلف اسلامی و مسائل گوناگون آن کشورها خواهد پرداخت.
 برنامه ،، عصر نادر،، به تهیه کنندگی فرزاد صابر از گروه  اطلاع رسانی قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما تولید وپخش می‌گردد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

2023-09-22 16:25:43