تاریخ انتشار: شنبه 24 فروردین 1398
تعداد بازدید: 1338

تدارک ویژه شبکه قرآن با موضوع مهدویت برای مخاطبان تلویزیون

مخاطبان تلویزیون می توانند از امروز شنبه 24 فروردین، ویژه برنامه های مهدویت را در شبکه قرآن و معارف سیما دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، به مناسبت گرامیداشت ایام ولادت حضرت مهدی موعود (عج)، شبکه قرآن و معارف سیما با تهیه و تدارک ویژه برنامه هایی در قالب های مختلف و با موضوع و محوریت مهدویت از امروز شنبه 24 فروردین مهمان نگاه های گرم مخاطبان تلویزیون می شود.

«تبسم» عنوان ویژه برنامه زنده این شبکه می باشد که از امشب تا روز ولادت حضرت مهدی (عج) هرشب از ساعت 20:20 با بخش های جذاب و دیدنی و همچنین گفتگو با کارشناسان و مهمانان مطرح به روی آنتن می رود.

این برنامه در شب ولادت به صورت ویژه از ساعت 18 تا اذان صبح روز ولادت، مراسم احیای نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران را به تصویر می کشد ضمن اینکه پوشش مراسم های حرم مطهر امام رضا (ع) و دیگر اماکن مذهبی کشور در دستور کار «تبسم» قرار گرفته است.

مخاطبان می توانند «حاضر غایب از نظر» دیگر ویژه برنامه ی مهدوی شبکه قرآن و معارف سیما را نیمه شعبان و همزمان با ولادت امام زمان (عج) به صورت زنده از مسجد مقدس جمکران مشاهده کنند.

«روزی بهتر» با دعوت از خانم ها حاج عبدالباقی و خزعلی در روزهای 14 و 15 شعبان به مسائل مرتبط با مهدویت خواهد پرداخت که مخاطبان می توانند از ساعت 9 تا 10 صبح بیینده این برنامه باشند.

برنامه های پربیننده «یادخدا» با کارشناسی آیت الله علیدوست همه روزه از ساعت 11:40، «پرسمان مهدوی» با حضور حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی هرشب در ساعت 22:15 و نیز ویژه برنامه «خط امان» با کارشناسی آیت الله امامی کاشانی روزهای جمعه ساعت 11:40 با محوریت مهدویت تقدیم علاقه مندان می شود.

مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با موضوع ابعاد مختلف مهدویت همه روزه از امروز تا عید ولادت ولی عصر (عج) در ساعت 14:45 پخش خواهد شد و سخنرانی های آیت الله ناصری، آیت الله علم الهدی و حجج اسلام والمسلمین صدیقی، رفیعی، عالی، فرحزاد، ماندگاری و ... نیز هرروز در ساعت 8:10 صبح به روی آنتن خواهد رفت.

همچنین سخنرانی های آیت الله جوادی آملی ویژه ولادت امام زمان (عج) در روزهای شنبه و یکشنبه 14 و 15 ماه شعبان در ساعت های 17:30 و 18:45 پخش می گردد.

ویژه برنامه کودک با عنوان «نوگلان قرآنی» همه روزه در ساعت 16:15 و پخش گزارش هایی از جشن ها و رویدادهای مهدویت در قالب برنامه «روزنه» از دیگر تدارک های این شبکه برای این ایام می باشد.

مولودی خوانی مادحین اهل بیت (ع) از جمله : محمود کریمی، محمدرضا طاهری، مجید بنی فاطمه، سعید حدادیان و...، همه روزه در ساعت های 12:15، 15:50 و 19:30 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

قرائت مناجات شعبانیه با نوای مهدی سماواتی، احمد زین العابدین و ... در 2 نوبت و در ساعت های 14:15 و 22 و برنامه «نخ تسبیح قطره ها» با موضوع بیان خاطرات شاعران اهل بیت (ع) همه روزه از ساعت 10:30 تقدیم علاقه مندان این نوع برنامه ها می شود.

مجموعه کارشناسی های کوتاه مهدوی تحت عنوان «آشنا» هر روز ساعت 10:40 و مستندهای جذاب با موضوع جشن های نیمه شعبان در مسجد جمکران، تاریخچه این مسجد و ... هر روز ساعت 11 پخش خواهد شد.

انیمیشن «شاهزاده روم» که نگاهی به زندگی مادر گرامی منجی عالم بشریت دارد نیز در روز ولادت آن حضرت و از ساعت 17 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی