تاریخ انتشار: پنج شنبه 9 شهریور 1402
تعداد بازدید: 106

موکب مشرقی، پوشش عبور زائران پاکستانی از مرز ریمدان و میرجاوه

بیمارستان صحرایی نبی اکرم(ص) برای دومین سال در مرز ریمدان مستقر شد.

بيمارستان صحرايي نبي اکرم(ص) از سه بخش؛ اورژانس(مخصوص بیماران سرپایی)، بخش بستری(مخصوص بیمارانی که دچار گرمازدگی یا بیماری های زمینه‌ای هستند) و بخش عمل جراحی سرپایی است.یکی دیگر از بخش های این بیمارستان داروخانه‌ای مجهز می باشد.

کادر این بیمارستان متشکل از پزشک ، پرستار، بهیار، هوش بری و متصدی داروخانه است. 
این افراد از شهرهای مختلف ایران همچون درگز ، مشهد و زاهدان به صورت داوطلبانه در بیمارستان صحرایی به زوار پاکستانی ارائه خدمات درمانی رایگان می‌دهند. 

نکته‌ی قابل توجه و خاطره‌ای تلخ برای کادر این بیمارستان؛ مراجعه‌ی زوار به دلیل ضرب و جرح بوده است.  
به طوری که در یک روز بیشترین آمار مراجعه کننده را داشته و تخت خالی موجود نبود.
 اثار ضرب و جرح به دلیل تهدیداتی است که برای تمام زائرین در خاک پاکستان اتفاق افتاده و پس از رسیدن به خاک ایران برای درمان مراجعه می‌کنند. از موارد متاثر کننده اثار ضرب و جرح در بین کودکان بود. 
به گفته زوار پاکستانی ، دلیل مجروحیت در کف پا ، وجود سیم خاردار و میخ در مسیر پیاده تا رسیدن به مرز ایران بود است که زوار مجبور بودند برای عبور و رسیدن به مرز ایران از روی این سیم خاردارها رد شوند.

هر ساله زوار زیادی از کشور پاکستان برای اقامه عزای حسینی در اربعین وارد خاک ایران می‌شوند که با مشقات فراوان ، آزار و اذیت و حتی حمله تروریستی به کاروانهایشان رو به رو هستند اما با این وجود حاضرند برای دیدار معشوق خود، حضرت امام حسین علیه السلام جان دهند.


 

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

2024-05-25 18:37:13