تاریخ انتشار: شنبه 4 خرداد 1398
تعداد بازدید: 219

فراخوان فیلم 114 ثانیه ای مبین در نمایشگاه قرآن اعلام شد

نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن عرفاتی سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما، سیدمحمدجواد شوشتری سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان و جواد نصیری دبیر جشنواره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین در حاشیه برپایی نمایشگاه بیست و هفتم قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن عرفاتی سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما، سیدمحمدجواد شوشتری سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان و جواد نصیری دبیر جشنواره در غرفه خبرگزاری ایکنا برگزار شد.

در این نشست خبری، حجت الاسلام والمسلمین عرفاتی در سخنانی با اشاره به حمایت شبکه قرآن و معارف سیما از تولید محتوای قرآنی گفت: یکی از سیاست های این شبکه تصویرسازی محتوایی است؛ دغدغه ای که وجود دارد این است که بتوانیم به معارف و سخنان معرفتی و تربیتی جنس تلویزیونی بدهیم که در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: به شدت از طرح هایی مانند جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین استقبال می کنیم و امیدواریم این اقدام، شروعی باشد برای حرکت به سمت تولید فیلم های بلند و تله فیلم.

عرفاتی با تاکید بر اینکه باید مسائل معرفتی در ساختار جذاب به مخاطب ارائه شود، گفت: از کارهای قابل طرح در رسانه ملی حمایت خواهیم کرد و حاضر هستیم بر اساس این طرح ها، برنامه سازی کنیم.

همچنین شوشتری رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان، یکی از وظایف اصلی این سازمان را به روز کردن امکانات و به روز کردن ایده ها در خصوص نیازهای جامعه عنوان کرد و افزود: از آنجا که معتقدیم قرآن کتاب زندگی است و راه هدایت بشر به دست خود با بشر با الهام از کلمات و آیات قرآن امکان پذیر است، با توجه به اتفاقاتی که در جامعه و دنیای مدرن افتاده بتوانیم این کلام را بر روی ابزار و وسایل جدید و مولفه های جدید سوار کنیم.

وی با اشاره به اقدامات جدید و پیش روی سازمان قرآنی دانشگاهیان افزود: یکی از اقدامات جدیدی که قرار است سازمان فعالیت های قرآنی انجام دهد برگزاری جشنواره فیلم 114 ثانیه ای است که توسط مرکز چندرسانه ای مبین اجرایی خواهد شد.

شوشتری با تشکر از شبکه قرآن و معارف سیما و سازمان بسیج مستضعفین به دلیل حمایت از برگزاری جشنواره فیلم مبین گفت: یکی از اقداماتی که باید در رابطه با این جشنواره انجام دهیم این است که به سمت بین المللی کردن جشنواره حرکت کنیم و حتما به دنبال این اتفاق برای سال های آینده خواهیم بود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان راه اندازی LMS و MLMS به منظور آموزش قرآن مجید از طریق فضای مجازی به زبان های مختلف است.

راه اندازی تلویزیون اینترنتی سازمان قرآنی و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی از دیگر برنامه های آتی سازمان قرآنی دانشگاهیان است که از سوی شوشتری مطرح شد و گفت: مطالعات در این زمینه صورت گرفته و موافقت های ضمنی در این رابطه دریافت شده و امیدواریم در آینده این شبکه را راه اندازی کنیم و سرویس های بیشتری ارائه کنیم و حضور بهتری را در فضای مجازی داشته باشیم.

در بخش دیگری از نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه مبین، جواد نصیری در مورد برنامه های این جشنواره گفت: تیزر و آنونس این جشنواره از دو طریق شبکه مجازی و صدا و سیما منتشر می شود که طی دو هفته آینده این اتفاق رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه 14 موضوع در حوزه قرآن، معارف و اهل بیت(ع) پیش بینی شده است، گفت: سبک زندگی، آموزه های اخلاقی، قصص قرآنی، ایثار و شهادت، سیمای پیامبر(ص)، نیکی به پدر و مادر، صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست و آسیب های اجتماعی موضوعاتی است که برای این جشنواره پیش بینی شده اما علاقه مندان می توانند موضوعات دیگری در زمینه قرآن و عترت را مورد توجه قرار دهند.

نصیری در مورد نحوه ارسال آثار افزود: بهترین و سریع ترین درگاه برای ارسال آثار سایت مرکز مبین به آدرس MOBINMEDIA.COM است که هم برای ثبت نام و هم برای ارسال آثار بخشی را در نظر گرفته است؛ همچنین رباتی طراحی خواهد شد که در فضای مجازی آثار را برای جشنواره ارسال کند؛ سرویس جی میل و گوگل درایو نیز فضایی پیش بینی شده تا کاربران بتوانند آثار خود را ارسال کنند.

وی افزود: تمامی آثار در شبکه اینستاگرام جشنواره و همچنین صفحه آپارات به نمایش درمی آید تا مورد بازدید مردم قرار گیرد.

وی در مورد داوری آثار جشنواره فیلم مبین گفت: بخش داوری از سوی تعدادی از کارشناسان و صاحب نظران سرشناس صورت خواهد گرفت که در طول برگزاری جشنواره معرفی خواهند شد.

نصیری با بیان اینکه آثار در سه بخش داوری خواهد شد، افزود: علاقه مندان می توانند در سه بخش فیلبرداری با گوشی همراه، فیلم حرفه ای و بخش مردمی آثار خود را در معرض داوری قرار دهند.

دبیر جشنواره فیلم مبین در مورد بخش مردمی گفت: تمامی آثار در شبکه های مجازی و آپارات بارگذاری خواهد شد و سه اثر برتری که بیشترین بازدید مردمی را داشته باشند معرفی خواهند شد.

نصیری با اشاره به زمان بندی جشنواره نیز گفت: از امروز سوم خرداد جشنواره آغاز به کار خواهد کرد و طی 10 روز آینده سایت جشنواره برای ثبت نام و ارسال آثار باز خواهد شد و علاقه مندان می توانند به مدت 2 ماه آثار خود را در درگاه سایت بارگذاری کنند. حدود 20 روز نیز داوری آثار به طول می انجامد و نهایتا در مهرماه مراسم اختتامیه و اعلام نتایج برگزار خواهد شد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای حضرت امام خمینی(ره) آغاز به کار کرده و فردا شنبه چهارم خرداد به کار خود پایان می‌دهد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی