تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 تیر 1398
تعداد بازدید: 138

ویژه برنامه‌های شبکه قرآن سیما در سوگ رئیس مذهب تشیع

ویژه برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، همزمان با ایام شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت و رئیس مذهب شیعه، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌هایی را به همین مناسبت به روی آنتن خواهد برد.

بر این اساس، ویژه برنامه "مکتب صادق (ع)" که مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) مدرسه فیضیه قم را به تصویر می‌کشد، روز شنبه ۸ تیرماه از ساعت ۱۰:۱۵ تا اذان ظهر به صورت زنده به روی آنتن می‌رود.

"تمنا" عنوان دیگر ویژه برنامه شبکه قرآن و معارف سیما در این ایام می باشد که در شب شهادت امام صادق (ع) در ساعت ۲۲ از امامزاده ابوالحسن (ع) شهرری به صورت زنده با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی و مرثیه‌سرایی مادحین اهل بیت (ع) پخش می‌شود.

همزمان با چهلمین روز از شهادت حجت الاسلام والمسلمین خرسند امام جمعه فقید کازرون و تقارن آن با ایام شهادت امام صادق(ع)، پخش زنده محفل انس با قرآن کریم از محل شهادت آن شهید بزرگوار در کازرون و نیز مستند سبک زندگی وی تحت عنوان "سعادتمندان"، از دیگر برنامه‌هایی است که روز پنج‌شنبه ۶ تیرماه به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۱۹ به روی آنتن می‌رود. ضمن آنکه مستند "تلاش مومنانه" با همین موضوع جهت پخش در روز جمعه ۷ تیر در نظر گرفته شده است.

پخش سخنرانی‌ آیت الله جوادی آملی در روزهای جمعه و شنبه (هفتم و هشتم خرداد) به ترتیب در ساعت‌های ۱۴:۳۰ و ۱۵:۳۰ و سخنرانی‌های حجج اسلام والمسلمین حسینی بوشهری و صدیقی از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما در این ایام می‌باشد.

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دوران امامت امام صادق (ع) در سال ۱۳۶۲ با عنوان "تاریخ شفاهی ایران" نیز از ساعت ۱۳:۴۵ روز شهادت آن امام همام به روی آنتن این شبکه می‌رود.

"حاضر غایب از نظر" و "نگاه خورشید" عنوان‌ دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای این ایام می‌باشد که روز جمعه ۷ تیرماه به ترتیب در ساعت‌های ۱۰:۴۵ و ۲۱:۲۰ از شهرهای مقدس قم و مشهد در کنداکتور پخش شبکه قرآن و معارف سیما قرار گرفته است.

برنامه‌‌های "پرسمان" در ساعت ۱۶ شب شهادت و "یادخدا" با کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین توکل در روز شنبه ۸ تیرماه از ساعت ۱۲ از دیگر برنامه‌های پرطرفدار این شبکه می‌باشد که با محوریت این ایام تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.

همچنین مستندهای "مسافر بهشت" با موضوع نگاهی به سبک زندگی شهید آیت الله محمدرضا مویدی قمی و "سوره‌های سرخ" ویژه شهدای قرآنی و روحانی مدافعان حرم شهیدان حیدری و موسوی درچه‌ای به ترتیب روزهای ۷، ۸ و ۹ تیر در ساعت‌های ۸ و ۸:۴۵ و نیز مرثیه‌سرایی مادحین اهل بیت (ع) از دیگر تدارکات این شبکه در ایام شهادت ششمین پیشوای شیعیان است‌.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی