تاریخ انتشار: دوشنبه 14 مرداد 1398
تعداد بازدید: 132

نشست مشترک شورای معارف سیما با ستادهای امر به معروف و نهی از منکر و اربعین

نشست مشترک شورای معارف سیما با ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نمایندگان ستاد مرکزی اربعین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، در این جلسه آیت الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن بیان فضائل، جایگاه و مقام حضرت علی (ع) به اهمیت عید غدیر اشاره کرد و بیان داشت: رسانه ملی می تواند از طریق هنر، امیرالمومنین علی (ع) را به مردم معرفی کند.

امام جمعه موقت تهران، امر به معروف و نهی از منکر را از فریضه های اصلی دین خواند و گفت: فرهنگ سازی در خصوص این فریضه از نیازهای امروزجامعه است و نیازمند تغییر رویکرد از نگاه حاکمیتی به نگاه مردمی هستیم.

وی با اشاره به اینکه حکومت‌بدون نهادهای مردمی پیروزی و توفیقی نخواهند داشت تاکید کرد: مردم در خصوص این فریضه مهم جلودار باشند و دستگاه‌های دیگر پشت سر مردم حرکت کنند.

آیت الله صدیقی ضمن تشکر از رسانه ملی به جهت پیش قدم بودن در این اتفاقات، اتحاد دستگاه های مختلف با یکدیگر را خواستار شد و تاکید کرد: ان شاالله در خصوص حوزه غدیر و امر به معروف و نهی از منکر کارهای جدی انجام خواهیم داد.

امام جمعه موقت تهران همچنین در واقعه غدیر گفت: غدیر یک روز نیست، بلکه جریانی است که باید در تمام زندگی مردم جریان پیدا کند.

در ادامه این جلسه حسن پلارک رئیس بخش مشارکت های مردمی ستاد مرکزی اربعین گفت: ما بیش از 2500 موکب سازماندهی شده در کشور داریم که می توانیم هر روز تعاریف وظایفشان را توسعه دهیم و آمادگی آن را داریم که در حوزه های امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگی- هنری در کنار شما باشیم که قطعاً تاثیرگذار خواهد بود. وی همچنین از راه‌ اندازی موکب‌ها در ایام عید غدیر در سراسر کشور خبر داد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما نیز پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح رویکرد حاکمیتی به مردمی این ستاد را مهم دانست و گفت: رسانه ملی به عنوان یک سازمان جریان ساز پرداختن به این موضوع را در غالب هنر در دستور کار خود قرار داده است.

ایجاد کرسی های تلاوت با حضور قاریان مطرح کشور و همچنین برگزاری نماز جماعت در موکب های مراسم پیاده روی اربعین از دیگر موضوعاتی بود که شیخ اکبری به آن پرداخت و اعلام کرد: رسانه ملی آمادگی پوشش زنده این مراسم ها را دارد.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی