تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 مرداد 1397
تعداد بازدید: 344

«بشارت ۱۴۵۲»؛ نوید رسیدن به میلیون ها حافظ در جامعه

تهیه کننده ویژه برنامه طرح ملی حفظ قرآن کریم، "بشارت ۱۴۵۲" را نوید بخش رسیدن به حافظان میلیونی در جامعه تا پایان سال برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، پرویز امیری، تهیه کننده "بشارت 1452" شبکه قرآن و معارف سیما در تشریح جزئیات این برنامه گفت: طرح ملی حفظ قرآن کریم که هرساله به همت شبکه قرآن و معارف سیما برگزار می‌شود، امسال نیز با محوریت حفظ ملی جزء 30 قرآن کریم درحال برگزاری است که این ویژه برنامه نیز در راستای این طرح همه روزه از ساعت 18 الی 20 به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن می رود.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه با بخش‌های متنوع و جذابی از جمله: کارشناسی قرائت، حفظ، مفاهیم و ترجمه آیات جزء سی با حضور اساتید برجسته، ارتباط با شبکه‌های استانی و مراکز برگزار کننده طرح، ارائه نکات آموزشی، گفت و گو با نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران و چهره های شاخص قرآنی در بخش معرفی الگوهای موفق اجتماعی، مسابقه حضوری حفظ و مفاهیم جزء 30 با حضور قرآن آموزان موسسات قرآنی، مسابقه پیامکی و... تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

امیری افزود: بارگذاری عکس و کلیپ های مرتبط با قرائت، حفظ و نشر مفاهیم جزء سی قرآن کریم در پیام رسان سروش به نشانی qtvirib و انتشار این تصاویر با نام و مشخصات خود افراد، در راستای ایجاد اقبال عمومی مخاطبین نیز از دیگر بخش هایی است که برای مخاطبین این طرح قرآنی در نظر گرفته شده است.

تهیه کننده برنامه بشارت 1452 با اشاره به اهداف این برنامه عنوان کرد: در حالی که خوشبختانه شاهد استقبال عمومی بسیار خوبی از طرح بشارت در میان عموم مردم هستیم ولی تمامی آیتم ها در راستای جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به یادگیری مباحث قرآنی و ترویج فرهنگ انس با قرآن کریم در جامعه، ضبط، تولید و پخش می‌شود که امیدواریم به اهداف و چشم اندازهای تعیین شده دست یابیم.

وی در انتها با دعوت از عموم مردم قرآنی برای حضور در این طرح، یادآور شد: مخاطبان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی مانند پیام‌رسان سروش به نشانی qtvirib و پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه qurantv.ir به پویش ملی حفظ قرآن کریم "بشارت ۱۴۵۲" بپیوندند.

لازم به ذکر است، محور طرح بزرگ قرآنی «بشارت 1452» حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم می‌باشد که در سه فصل تابستان (از سوره ناس تا سوره زلزال)، پاییز (از سوره بینه تا سوره طارق) و زمستان (از سوره بروج تا سوره نبأ) به آن پرداخته می‌شود.

دسته بندی :

آیا مایل به نظردهی می باشید؟

مانده : (1000) حرف
نمایش سایر نظرات
300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی