Developed in conjunction with Ext-Joom.com

اجرای طرح ملی «احیاء» در مؤسسات قرآنی

0

 مدیر بنیاد امامت شعبه تهران از اجرای طرح ملی احیاء با هدف آموزش مجازی امامت برای مؤسسات قرآنی سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از ایکنا،حجت‌الاسلام والمسلمین نوری، مدیر بنیاد امامت شعبه تهران ، در رابطه با اجرای طرح ملی «احیاء» بیان کرد: طرح ملی احیاء در واقع طرح احیاء ‌امر امامت است که در این زمینه و در راستای اجرای این طرح با توجه به حدیثی از امام رضا(ع) که فرمود «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا» به این موضوع پرداخته می‌شود.

مدیر بنیاد امامت شعبه تهران در ادامه تصریح کرد: در نظر داریم تا این طرح مبارک را که در واقع طرح آموزش مجازی امامت است برای مؤسسات قرآنی در سراسر کشور اجرا کنیم.

نوری اظهار کرد: مؤسسات قرآنی ما بیشتر با قرآن و مباحث مربوط به قرآن سر و کار دارند و در این مؤسسات به ثقل دوم که مسئله امامت است، کمتر پرداخته شده است به همین دلیل سعی بر آن داریم تا با اجرای چنین طرح‌هایی در مؤسسات قرآنی به مسئله امامت نیز به‌طور ویژه پرداخته شود.

مدیر بنیاد امامت شعبه تهران با اشاره به اینکه با اجرای طرح ملی احیاء ان‌شاء‌الله در مؤسسات قرآنی به مسئله امامت نیز مانند قرآن کریم که هر دو برای تعالی انسان لازم هستند، بیشتر پرداخته خواهد شد، ادامه داد: طرح ملی احیاء طرحی یک ساله است که طی اجرای آن ۱۲ کتاب به‌‌عنوان سرفصل است درنظر گرفته شده است که تمامی شرکت‌کنندگان در طول یک سال با معارف این کتاب‌ها و مسئله امامت آشنا می‌شوند.

نوری در ادامه با بیان اینکه اجرای این طرح قطعاً در آینده نیز ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: طرح ملی احیاء ابتدا برای مدیران قرآنی اجرا خواهد شد و سپس نیز اجرای آن برای تمامی مؤسسات قرآنی و تمامی افراد علاقه‌مند به شرکت در این طرح ادامه خواهد داشت.

مدیر بنیاد امامت شعبه تهران در ادامه با اشاره به اینکه این طرح در واقع به صورت مجازی اجرا می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر با اجرای اولیه طرح ملی احیاء به دنبال این هستیم تا بازخورد اولیه از طرح را ارزیابی کنیم و قطعاً در ادامه نیز این طرح برای مؤسسات قرآنی و جاهای دیگری مانند دانشگاه‌ها و کانون‌ها اجرا خواهد شد.

نوری در پایان با اشاره به اینکه اجرای این طرح ملی به زودی آغاز خواهد شد، اظهار کرد: امیدواریم تا بتوانیم روزی طرح‌هایی نظیر طرح ملی احیاء و آموزش مجازی معارف امامت را برای تمامی کسانی که به فضای مجازی دسترسی دارند اجرا کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 پست الکترونیکی    QTV@irib.ir پیامک  300004444   پیامگیر  27868000

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه قرآن می باشد