Developed in conjunction with Ext-Joom.com

حضور گروه قرآنی در مناطق بشاگرد

0

شهرستان بشاگرد و روستاهای کمتر برخوردار این شهرستان طی روزهای آینده میزبان جمع دیگری از جهادگران قرآنی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از ایکنا، بعد از حضور خودجوش علی‌اصغر شعاعی، قاری بین‌المللی کشورمان در مناطق کمتر برخوردار استان هرمزگان و به خصوص شهرستان بشاگرد، در اواخر ماه مبارک رمضان امسال،‌ حالا زمینه‌های سفر گروهی از فعالان قرآنی و نمایندگان دفاتر برخی از آیات عظام برای رسیدگی به وضعیت قرآنی شهرستان بشاگرد فراهم شده است.
این گروه که متشکل از تعدادی از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی کشورمان است، طی روزهای پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه تا شنبه، چهارم همین ماه در شهرستان بشاگرد حضور یافته و اقدام به برگزاری جلساتی خواهند کرد.
در این سفر سه روزه علاوه بر برگزاری محافل انس با قرآن در مناطق مختلف شهرستان بشاگرد، شاهد برپایی دوره‌های آموزش قرآن کریم، از جمله برگزاری دوره آموزشی ارتقاء سطح مربیان قرآنی شهرستان بشاگرد خواهیم بود.
یادآور می‌شود، یکی از دستاوردهای اولین سفر این گروه به شهرستان بشاگرد راه‌اندازی گیرنده شبکه قرآن و معارف سیما در روستای «کوه حیدر» که بیش از ۲۰۰ حافظ قرآن در آن ساکن است،‌ بود. یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های اهالی این روستا از گروه قرآنی اعزامی به این منطقه در سفر قبلی راه‌اندازی گیرنده شبکه قرآن بود که به گفته مسئولان شبکه قرآن این خواسته محقق شده است.
شهرستان بشاگرد به منطقه‌ای بین سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اطلاق می‌شود که مشتمل بر ۲۷۰ روستا و آبادی کم جمعیت است که در منطقه‌ای وسیع پراکنده شده است. مرکز این شهرستان شهر سردشت است که با محرومیت‌های بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 پست الکترونیکی    QTV@irib.ir پیامک  300004444   پیامگیر  27868000

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه قرآن می باشد