تاریخ انتشار: پنج شنبه 22 اسفند 1398
تعداد بازدید: 0

محفل انس با قرآن کریم در جوار گلزار شهدا + فیلم خاطره از استاد احمد ابوالقاسمی از عملیات عطش

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، پنج شنبه۲۲ اسفندماه محفل انس با قرآن کریم در جوار گلزار شهدای بهشت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از ایکنا؛ محفل انس با قرآن کریم در جوار گلزار شهدا به مناسبت ۲۲ اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا از سوی شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

این محفل که به صورت زنده از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد به دلیل شیوع کروناویروس، بدون حضور مستمعان برپا شد.

شبکه قرآن سیما در این روزهایی که وزارت بهداشت خواستار شده تا هیچ‌گونه تجمعی صورت نگیرد، اقدام به پخش زنده از مکان‌های معنوی و بقاع متبرکه می‌کند تا چشمان مخاطبان خود را میهمان حضور در این اماکن مقدس کند.

به گزارش ایکنا، احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی کشورمان نیز در این محفل حضور یافت و از حفظ به تلاوت آیات ۱۶۹ تا ۱۷۵ سوره مبارکه آل عمران پرداخت که در این آیات، موقعیت والای شهدا بیان می‌شود.

(فیلم این قرائت را در  زیر این خبر دانلود نمایید )

همچنین در این برنامه سیدرضا نواب، مجری شبکه قرآن و معارف سیما از این قاری بین‌المللی درباره دوران هشت سال دفاع مقدس و جانبازی‌اش پرسید. وی گفت: جانبازان واقعی آنانی هستند که صدمات جسمی زیادی بر پیکرشان وارد شد و در آسایشگاه‌ها به سر می‌برند و ما واقعا شرمنده آنان هستیم.

ابوالقاسمی در ادامه از خاطرات و دوستان شهیدش در عملیات بیت‌المقدس هفت در منطقه شلمچه به تاریخ ۲۳ خردادماه ۶۷ که به دلیل محاصره و وضعیت سخت و نرسیدن آب به این شهیدان بزرگوار، این عملیات به نام عطش شناخته می‌شود، نام برد.

در فیلم زیر به این موضوع اشاره می‌شود.

دسته بندی :
برچسب :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

300004444
qtv@irib.ir
021-27868000

نظرسنجی