تاریخ انتشار: دوشنبه 15 فروردین 1401
تعداد بازدید: 329

پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

آیت الله مکارم شیرازی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پیامی صادر کرد و کمک به نیازمندان را از وظایف مهم روزه داران در این ماه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، آیت الله ناصر مکارم شیرازی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پیامی به شرح ذیل صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر رمضان الذی أنزل فیه القرآن

خدا را صد هزار مرتبه شکر می‌گوئیم که منت بر ما نهاد و این ماه پربرکت را بار دیگر درک کردیم.

شکرانه‌ی این نعمت بزرگ آن است که احترام ماه رمضان را نگه داریم؛ همگان سعی کنند در روزه‌ی آن بکوشند و آن کس که معذور است تظاهر به روزه خواری نکند و اگر افرادی متجاهرین به روزه خواری را ببینند به مسئولین ذی‌ربط خبر دهند تا از این کار خلاف جلوگیری شود.

از وظایف مهم روزه داران در این ماه مبارک، کمک به نیازمندان است که اصولاً یکی از فلسفه‌های مهم روزه، باخبر شدن از حال محرومان می‌باشد. در دعاهای ماه رمضان بارها برای جلب توجه همگان به محرومان دعا شده، لذا هر کس باید به قدر توانایی خود در این راه بکوشد چرا که اجر و پاداش آن تا هفتاد برابر پاداش در غیر ماه رمضان است.

از سوی دیگر این ماه، ماه قرآن است و لازم است جلسات قرائت قرآن مخصوصاً برای تعلیم نوجوانان و جوانان تشکیل شود و قرآن با توجه به معانی آیات و محتوای پربار آن مورد توجه قرار گیرد. در این ماه باید مظاهر گناه ازجمله کشف حجاب برچیده شود.

توبه از گناهان گذشته، یکی دیگر از وظایف مهم روزه دارانِ این ماه است؛ باید آن چنان توبه کاران توبه کنند که با پایان ماه، پاک و پاکیزه به استقبال آینده بروند.

به هر حال ماه رمضان فرصت مهمی برای همه کارهای خیر و برنامه‌های تربیتی است. این فرصت پرارزش را غنیمت بشمریم و از آن حداکثر استفاده را بنماییم و برای ظهور صاحب‌الامر امام زمان علیه السلام دعا کنیم.

من به همه روزه داران و علاقه مندان به این ماه دعا می‌کنم و امیدوارم که توفیقات الهی در این ماه عزیز شامل حال همه ی ما گردد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

2023-11-29 03:05:03